Info / cennik

Kilka prawideł jak powinna być zbudowana strona www:


Kompromis pomiędzy lekkością a grafiką

…czyli strona internetowa ma grafikę skompresowaną , nie dodajemy do strony zdjęć “wyplutych” z aparatu.

Strona w miarę możliwości unika renderowania.

…silnik strony jest napisany z mała ilością plików JS i CSS, oraz te pliki są skompresowane.

Strona nie może powielać istniejącej w sieci treści słowo w słowo

…zduplikowana treść zostanie dostrzeżona przez booty Google i może otrzymać filtr lub uznaną za bezwartościową.

Strona ma być responsywna

…strona www ma funkcjonować prawidłowo na komputerach PC i na urządzeniach mobilnych (ma się prawidłowo wyświetlać, nie gubić elementów)

Strona nie powinna zawierać okienek reklamowych

…strona z reklamami (pop-up) zasłaniającymi jej właściwą treść może nie uzyskać wysokich pozycji zwłaszcza na wyszukiwaniu mobilnym.

Cennik

Cennik zaprojektowania strony www zwykle wymaga wzajemnej konsultacji. Orientacyjnie u mnie to 120zł od jednej strony / podstrony. Czyli jeśli Twoja www ma mieć MENU zawierające elementy: Home, O mnie, Informacje, Galeria, Kontakt. to cena wynosi 600zł.

Powyższy przykład cen ma miejsce gdy już kupiłeś domenę i hosting, a jeśli chcesz bym się tym również zajął cena naturalnie będzie wyższa. Oferuje doradztwo i pomoc również w tym aspekcie gdyż warto jest się z kimś skonsultować by nie trafić później na problemy związane ze złym wyborem domeny i hostingu. W sytuacji gdy interesuje cię bardziej rozbudowany serwis www np. sklep cena wymaga wzajemnego uzgodnienia.

Dobrze gdy domena jest nazwą firmy lub zawiera jedno słowo kluczowe. Nazwa domeny powinna być w miarę krótka choćby dlatego, że e-mail będzie łatwy do zapamiętania i wpadający w oko. Wybór hostingu jest istotny np. czy hosting oferuje bezpłatny backup, czy posiada intuicyjne menu w którym mniej doświadczony użytkownik sam z powodzeniem utworzy kopię zapasową i ją przywróci w momencie awarii.