Faq pytania i odpowiedzi

Co to jest fraza nisko konkurencyjna?

Fraza nisko konkurencyjna to najprościej fraza mało popularna czyli sporadycznie wpisywana w wyszukiwarkę np. Muzeum Włoszczowa (osobiście nie wiem ile w tym mieście jest takich obiektów). Czym więcej zapytań w wyszukiwarce o dana frazę tym staje się ona frazą wysoce konkurencyjną.


Czy można z opcji jednorazowej przejść na „Stałą opiekę„?

Tak, jeśli początkowo Twoje frazy były nisko konkurencyjne i po upływie czasu sytuacja zmieniła się i frazy mają wysoką konkurencję, co spowodowała spadek Twojej strony www z zajętych pozycji możesz skorzystać z opcji „Stała opieka” bez ponoszenia kosztów optymalizacji strony www która została wcześniej zrobiona.


Jak zacząć pozycjonowanie mojej www, co Pan potrzebuje?

frazy / słowa kluczowe do pozycjonowania dostęp do serwera / hostingu i do Panelu admin. www czyli loginy , hasła , ścieżki URL oraz podpisana i wysłana na e-mail umowa (umowa tylko opcja stała opieka)


Co to jest fraza? Czy to jedno słowo?

Fraza może zawierać 1-4 słów, a nawet więcej np. tanie skuteczne pozycjonowanie stron to 1 fraza!


Ile potrwa pozycjonowanie nowej strony?

Jeśli Twoja strona jest nowa w sensie kupiłeś dopiero domenę pozycjonowanie w moim wydaniu może trwać 2-6 mc. Sama widoczność w Google nowej domeny to ok. 7 dni. Jeśli strona www ma 6 mc. stażu czy 12mc., to tutaj sytuacja jest lepsza, pozycjonowanie potrwa szybciej ok. max. 3mc.


Ile potrwa pozycjonowanie strony z problemami ( przed lub po wyciągnięciu z filtra od Google)?

Jeśli Twoja witryna została zaatakowana przez hakera np. nadpisywanie linków bądź dostała filtr od Google za złe tematycznie linki, to o ile te problemy zostaną usunięte pozycjonowanie może trwać 3-6mc lub dłużej.


Czy ceny podane w cennikach to ceny za kilka fraz?

Nie. Wszystkie ceny odnoszące się do pozycjonowania opublikowane w cenniku mówią o jednej frazie. Ceny maleją w momencie gdy wybrałeś ich więcej niż jedną.


Czy optymalizacja strony jest wymagana?

Tak. Optymalizacja strony kosztuje 240zł jednorazowo. Cena może być wyższa lub niższa w zależności od stopnia rozbudowania strony internetowej. Ta kwestia jest omawiana podczas rozmów z klientem. Jeśli uważasz, że zainstalowałaś na swoim W.P. wtyczkę czy dwie służącą do optymalizacji i piszesz że oczekujesz tylko pozycjonowania bo optymalizację robiłeś sam to sugeruje szukać dalej spośród innych firm pozycjonujących.


Czy daje Pan gwarancję na pozycjonowanie?

Nie wiem czy inne firmy dają taką gwarancję, ale jak dają to blefują. Nie daje gwarancji na pozycjonowanie natomiast jeśli widzę, że domena ma problemy ( po jej zbadaniu ), problemy z którymi sobie nie poradzę to po prostu nie podejmuje się jej pozycjonować. Skoro się podjąłem to widzę, że dam radę. Bywało tak, że po zbadaniu strony klienta jedynym właściwym krokiem było postawienie tej strony zupełnie od nowa. Czasem kilka fraz klienta dociera do Top 1-5, a część z nich utyka w rejonie Top 11-19, klient płaci tylko za Top 1-10 i zastanawiamy się wspólnie nad zmianą tych fraz co utknęły na podobne które dadzą ruch sieciowy i wejdą na pierwsze wyniki Google.


Czy podejmie się Pan stworzenia strony www?

Oczywiście projektuje strony www od „zera” pod pozycjonowanie, mam na myśli że znając zadane frazy do pozycjonowania buduje stronę www od początku skupiony na frazach, być może niewiele to wyjaśnia ale zapewniam o skuteczności takiego działania.


Co to jest płatność za tzw. ” Połowę drogi „, „1/2 drogi” ?

Odpowiadając w prosty sposób: nie pozycjonuję fraz z dalekich pozycji do Top 1-10 w Google za darmo. Przykład klient zlecił mi pozycjonowanie 2 fraz z czego pierwsza fraza jest na pozycji Top 64, a druga fraza Top 37. Płatność za ” Połowę drogi ” to w 1 przypadku Top 32, a w 2 pozycja Top 18. Jest to opłata jednorazowa za dotarcie na skutek mojej pracy, pokonanie tej „odległości”. Więcej o tym w treści umowy. Opłata za połowę drogi jest równa kwocie jaka została ustalona od frazy w Top 1-5. Patrz cennik pozycjonowania.


Pracujemy zdalnie. Po zajęciu wysokich, topowych pozycji Twojej strony www w wyszukiwarce prosimy o płatność.